نخستین اقدام امام زمان (عج)

بنام پروردگار منتظران

امام زمان (عج) هنگام ظهور سیاست‏هاى مهمی را برای تشکیل و اداره حکومت الهی ارائه مى‏دهد. این برنامه‌ها را می‌توان در چند بند و به اختصار شامل تشکیل حکومت، بیعت گرفتن، مبارزه با دجال، آموزش و تعلیم قرآن، مبارزه با خرافات و بدعت‌زدایی، اجرای قوانین اسلام و حاکمیت دین بر جهان و همچنین گسترش عدالت و از بین بردن فساد عنوان کرد. 

* تشکیل حکومت جهانى 
یکى از استراتژى‏هاى مهم امام زمان (عج) تشکیل حکومت جهانى این است که در آن سعادت دنیا و آخرت بشر تأمین مى‏شود. مورخان و سیره‌نگاران باور دارند که بعد از فراگیرى ستم حکومت‏هاى حاکم بر جهان، مردم آماده پذیرش حکومت عدالت‌گرا مى‏شوند؛ گر چه برخى با تشکیل حکومت امام زمان (عج) مخالفت مى‏کنند؛ ولى اکثر مردم آماده حکومت امام(ع) مى‏شوند. 

* بیعت گرفتن 
براى تشکیل حکومت جهانى و قانونى، نیاز به پایگاه مردمى است، از این رو امام زمان (عج) از مردم بیعت مى‌گیرد. «محمدجواد نجفى» در جلد 14 «ستارگان درخشان» می‌نویسد: «مهدى (عج) سپاهیان خود را جهت گرفتن بیعت به اطراف جهان خواهد فرستاد. مردمان ظالم و ستم‌گر از بین خواهند رفت و اهل شهرها از براى مهدى تسلیم خواهند شد.» 
البته برخى مردم با حکومت جهانى امام زمان (عج) مخالفت کرده و بیعت نمى‏کنند، ولى امام با قاطعیت با آنان برخورد مى‏کند. 

* مبارزه با دجال 
در برخى از روایات تصریح شده است که امام (عج) هنگام ظهور با «دجال» مى‏جنگد. در این که دجال چیست و حضرت چگونه با او جنگ مى‏کند ،اختلاف نظر وجود دارد؛ ولى یکى از سیاست‏هاى امام زمان (عج) مبارزه با دجال است. 

* آموزش و تعلیم قرآن 
واقعیت آن است که مسلمانان از معارف بلند قرآن فاصله گرفته‏اند که در قرآن از آن به عنوان مهجوریت قرآن یاد شده است. (سوره فرقان، آیه 30) یکى از برنامه‏هاى امام زمان (عج) در هنگام ظهور، آموزش قرآن است تا هم قرآن از مهجوریت رهایى یافته و هم مردم با معارف بلند آن آشنا شوند. 
امام باقر (ع) در این باره فرموده است: «هرگاه قائم آل محمد (ص) قیام کند، خیمه‏هایى نصب مى‏کند براى کسانى که قرآن را همان‌طور که نازل شده، به مردم تعلیم دهند.» 

* مبارزه با خرافات و بدعت‌زدایى 
یکى از برنامه‏هاى مهم امام زمان (عج) مبارزه با خرافات و بدعت‏ها است. این سیاست از آن جا نشأت مى‏گیرد که قبل از ظهور امام (عج) دینى جدید تلقى مى‏شود؛ از این رو برخى تصور مى‏کنند؛ امام دین جدید آورده است. امام باقر(ع) فرمود: «آن چه از آثار بدعت و گمراهى قبل از وى بوده است، منهدم مى‏کند چنان که پیغمبر (ص) اساس جاهلیت را منهدم کرد. آن‌گاه از نو اسلام را از سر مى‏گیرد.» 

* اجراى قوانین اسلام و حاکمیت دین بر جهان 
یکى از برنامه‏هاى مهم امام (عج) اجراى قوانین اسلام و حاکمیت دین بر جهان است. در قرآن تصریح شده است: «لیظهره على الدین کلّه و لو کره المشرکون» (سوره صف، آیه 9) 
مفسران و پژوهش‌گران قرآنى این آیه را در خصوص حاکمیت اسلام در زمان ظهور امام زمان (عج) دانسته‏اند؛ زیرا هنوز اسلام حاکمیت بر تمام جهان نداشته است. 
عیاشى در تفسیر خود از رفاعة بن موسى نقل کرده: از حضرت صادق (ع) شنیدم که در تفسیر آیه: «هُوَ الَّذِی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدَى وَدِینِ الْحَقِّ لِیُظْهِرَهُ عَلَى الدِّینِ کُلِّهِ وَلَوْ کَرِهَ الْمُشْرِکُونَ» فرمود: «هنگامى که قائم ما قیام کرد، جایى روى زمین باقى نمى‏ماند، مگر این که در آن جا صداى «أشهد ان لا اله الا الله و أشهد ان محمداً رسول الله» بلند شود.» 

* گسترش عدالت و از بین بردن فساد 
یکى از ویژگى‏هاى حکومت امام مهدی (عج) گسترش عدالت و از بین بردن ناهنجارى‏ها و فساد است. 
پیامبر اسلام (ص) فرمود: «فیملأ الارض عدلا و قسطا کما ملئت جوراً و ظلماً»؛ «امام زمان (عج) زمین را پر از عدل و داد کند، چنان که پر از جور و ستم شده باشد.» 

البته برنامه‌های منجی عالم بشریت (عج) به این موارد محدود نمی‌شود و آن بزرگ رهبر جهانی برنامه‏هاى دیگرى مانند برخورد با دشمنان دین و آبادانى شهرها و روستاها و برقراری امنیت مطلق برای تمام مخلوقات خداوند دارد. 

سحرگاه جمعه بیست و دوم بهمن ماه هشتاد و نه

/ 5 نظر / 30 بازدید
نداي فطرت

آدرس : http://aqaed.mihanblog.com/ با سلام خدمت شما دوست بزرگوار : با مطلب جديد در مورد " ادله نقلي عصمت امام(ع)" در خدمت تان هستيم . نمونه از متن چنين است : « در اين پست يکي از ادله نقلي عصمت امام را بررسي مي کنيم و آن ادله همان آيه عهد است : وقتي حضرت ابراهيم (ع) تداوم امامت را در نسل خود از خداي بزرگ تقاضا نمود خداوند فرمود: امامت، عهد من است و اين عهد به ظالم و ستمگر نمي‌رسد. « قَالَ وَ مِن ذُرِّيَّتِى قَالَ لَا يَنَالُ عَهْدِى الظَّلِمِينَ» (1) «ابراهيم عرض كرد: «از دودمان من (نيز امامانى قرار بده!)» خداوند فرمود: «پيمان من، به ستمكاران نمى‏رسد! (و تنها آن دسته از فرزندان تو كه پاك و معصوم باشند، شايسته اين مقامند». براي خواندن ادامه مطلب با هم به وبلاگ نداي فطرت رجوع کنيم .... » موفق و مويد باشيد .

بی قرار زهرا(س)

یابن الحسن(ع) رخسار خود مپوش به زیر سحاب غیب، خورشید را برای ظهور آفریده اند. اللهم عجل لولیک الفرج. یا زهرا(س)...

الفاتح

سلام علیکم شهید فتح الهی: اگر توانستید با قلم و دفترتان که نابودی منافقین و ابرقدرتهاست، به پا خیزید. اگر هشت سال مبارزه کردیم تا اسلاممان در خطر نباشد ، امروز در صلح و آرامش وظیفه ی سخت تری بر عهده داریم. امروز در این آشوب بازار جهانی باید یکرنگ و واحد باشیم ، ارزشهای دفاع مقدس را حفظ کنیم و همه باید دست در دست هم دهیم و با تبعیت کامل از مقام ولایت فقیه و اجرای دستورات رهبر معظم انقلاب ، منتظر برپایی حکومت عدل الهی باشیم. الفاتح با افتخار مایل به تبادل لینک با سایت ارزشمندتان می باشد، انشاءالله این تلاش ها مورد رضایت حضرت ولی عصر عجل الله فرجه الشریف واقع شود، از حضور نورانی شما تشکر و قدردانی می کنم، محتاج دعای جمله خوبانم

الفاتح

سلام علیکم امام صادق(ع) فرمودند: آبها در عهد او(در زمان ظهور امام عصر(عج)) فراوان می شوند، رودخانه ها پر از آب می گردد، زمین مواد خوراکی اش را چند برابر می گرداند و چیزی از آن را باقی نمی گذارد، کینه ها از دل مردم بیرون رود و شر از جهان رخت بر می بندد و تنها خیر باقی می ماند. جایگاهی که ایران در هرم قدرت جهانی دارد ، باعث می شود که هرگونه تحول و رفتاری از سوی ایران الگو و سرمشق برای سایر کشورها شود. دیکتاتورهای منطقه برای منافع شخصی خود حاضر به قربانی کردن فرهنگ اسلامی و قرآنی مردم خود می باشند، فرهنگ یعنی رسم و رسوم و طریقه زندگی کردن که در اعماق انسانهاست، هیچ کس به آسانی نمی تواند آنرا نادیده بگیرد و آنرا بدون دلیل سرکوب کند. الفاتح با مطلبی در رابطه با انگلیس خبیث ترین دشمن ایران بروز می باشد، از حضور شما تشکر و قدردانی می کنم، در مجالس اهل بیت(ع) ما را در دعایتان فراموش نکنید، محتاج دعای جمله خوبانم[گل]

هم عهدان منتظر

بسم رب المهدی بر چهره پر زنور مهدی صلوات برجان و دل صبور مهدی صلوات تا امر فرج شود مهیا بفرست برهر فرج و ظهور مهدی صلوات باخلاصه کتاب پیرامون مقام امام زمان آپیم و منتظر حضور و نظرات سازنده شما